Hlavní navigace

Prodej vozu do EU-plátci

  • (neregistrovaný) 217.197.144.---

    27. 9. 2008 10:46

    Dobrý den měla bych takový dotaz,jsem plátce...
    prodávám ojeté auto-zboží na Slovensko-plátci, prodám bez DPH dle par.64, -osobozené od DPH. Mám ale dotaz,na který řádek se to uvede v přiznání k DPH, prodejní cena je 80.000 Kč, mám tuto částku uvést na řádek 410 a 530, nebo tuto částku napsat na řádky 410, a 510??? Je tam nějak moc řádku tak nevím, kde se to musí všechno objevit.Děkuji, dělám do prvně tak jsem zmatená.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 27. 9. 2008 14:06

      anonym (neregistrovaný) 85.132.220.---

      Re: prodej vozu do EU-plátci
      Prodáváte jako zboží nebo jste měli aouto v OM a nyní prodáváte? Pokud prodáváte jako zboží, pak bylo pořízeno od plátce a byl uplatněn nárok na odpočet, nebo byl pořízen od neplátce a vy budete prodávat ve zvláštním režimu?

    • 27. 9. 2008 14:32

      monika (neregistrovaný) 217.197.144.---

      Re: prodej vozu do EU-plátci
      Auto-zboží jsem koupila z EU ve zvl.režimu, ale teď ho budu prodávat plátci do zahraničí, takže nevím, ale to není zvláštní režim, když ho budu prodávat plátci ne dle par.64. Takže DPH odvede až slovenský plátce?

    • 27. 9. 2008 14:44

      monikaV (neregistrovaný) 217.197.144.---

      Re: prodej vozu do EU-plátci
      Trochu mě zarazilo, že jsem ho nakoupila ve zvl.režimu, a teď nevím, jestli je to v pořádku, když ho prodávám plátci bez DPH.

    • 27. 9. 2008 19:21

      anonym (neregistrovaný) 85.132.220.---

      Re: prodej vozu do EU-plátci
      Pokud budete auto prodávat ve zvláštním režimu, nelze použít ustanovení § 64 (viz. § 90 odst. 11). Musíte odvést DPH v ČR z přirážky nad kupní cenu. T.j. klasický prodej jako komukoliv v ČR.

    • 28. 9. 2008 8:36

      monikaV (neregistrovaný) 217.197.144.---

      Re: prodej vozu do EU-plátci
      Jejda, my si asi nerozumíme, já jsem ho nakoupila ve zvl.režimu, ale protože ho prodávám plátci, do zahraničí, tak ho nemůžu prodávat ve zvláštním režimu ne? Jedná se mi o to, jestli když jsem ho nakoupila ve zvl.režimu tak ho i plátci do zahraničí musím prodat ve zvláštním režimu a nemůžu použít osvobození od DPH?

    • 28. 9. 2008 12:44

      anonym (neregistrovaný) 85.132.220.---

      Re: prodej vozu do EU-plátci
      Zvláštní režim pro obchodníky s použitým zbožím není povinný a může být použit pouze ve stanovených případech. Pokud nejsou podmínky pro uplatnění zvláštního režimu splněny nebo se obchodník rozhodne zvláštní režim neuplatnit, znamená to, že musí přiznat daň standardním způsobem, tj. pokud se jedná o dodání zboží, které je zdanitelným plněním, musí být u něj uplatněna daň na výstupu ze sjednané ceny. Tzn., že přesto, že jste pořídili ve zvláštním režimu z EU, ale nechcete tento zvl. režim použít, pak jste měli zdanit DPH na výstupu při pořízení zboží. Problén je ale v tom, že nemáte a ani nemůžete mít daňový doklad (dodavatel nesmí vystavit) a tudíž nemáte nárok na odpočet daně, přesto, že se jedná o zboží určené k dalšímu prodeji. Pak, pokud prodáváte do jiného čl. státu, bude se jednat o dodání zboží dle § 64.

      Pokud jste ale nepřiznali DPH při pořízení (uplatnili jste zvláštní režim), pak nelze při prodeji, a to ani do jiného čl. státu, uplatnit § 64 a z přirážky nad pořizovací cenu musíte odvést DPH v ČR.

      Takže další postup bude záviset na tom, zda jste při pořízení použili zvl. režim (nezdanili DPH na výstupu), pak prodáváte vždy se zdaněním přirážky.
      Nebo jste nepoužili zvl. režim při pořízení zboží, zdanili jste na výstupu, pak při prodeji budete postupovat podle § 64.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).