Hlavní navigace

Manko

• (neregistrovaný) 213.192.60.---

28. 9. 2008 20:11

V říjnu jsem se chtěla vrátit do svého zaměstnání z rod. dovolené.
    Zaměstnavatel mi oznámil že budto podám sama výpověd dohodou ihned. Nebo že po mě bude požadovat dluh z mimořádné inventury provedené před mím odchodem na mat. dovolenou. Podotýkám že je to 3 roky, že jsem pracovala jako logistik neměla jsem podepsanou hmotnou odpovědnost, a do skladu měly přístup i ostatní zaměstnanci cca10 i zaměstnanci s jiné firmy. Podepsala jsem se za zpracování inventury - za to že nedopadla dobře mi byly strženy 3 měsíční prémie. Po skladnících nic nepožadoval. Samozrejmě že vyhrožuje jeho manželka společníka nastoupila na mé místo. Mám odejít i bez odstupného nebo se mám bránit, nemá cenu se tam držet zuby nechty ale to odstupné bych chtěla.
    V ajkém zákoně najdu jak dlouho po vzniku škody může zaměstnavatel požadovat úhradu škody.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 29. 9. 2008 9:02

xy5 (neregistrovaný) 195.47.3.---

Re: manko
      výpověď dohodou neexistuje, takže ji ani dát nemůžete
      píšete, že jste již jednou byla potrestána, navíc 3 roky po této události již Vám nic srážet nemůže
      pokud jste si požádala o rodič. dovolenou do 3 let dítěte, tak byste měla den po 3.narozeninách dítěte nastoupit do zaměstnání
      pokud již není kam nastoupit, tak Vám dá zam-tel výpověď (2měsíční) nebo se musíte dohodnout na uk.PP k určitému dni (pokud jste nadbytečná - to posoudí zam-tel - tak máte nárok na odstupné), pokud nejste nadbytečná, tak musíte začít pracovat, pokud nechcete zpět nastoupit, musíte dát výpověď, ale to asi budete muset nějaký čas chodit do zaměstnání, když dítěti budou 3 roky v říjnu nebo se budete muset na uk. PP k určitému dni dohodnout (není nárok na odstupné)
      pozor na to, jak se zachováte, pokud bezdůvodně nenastoupíte po rodič. dovolené do práce (po 3 letech), může Vám zam-tel psát neomluvené absence a potom dát i výpověď - § 55 (pak není nárok na příp. podporu v nezaměstnanosti)

• 29. 9. 2008 9:52

pája (neregistrovaný) 81.19.43.---

výpověď podle § 55 neexistuje, takže ji zam-tel ani dát nemůže.
      Podle tohoto § se řeší okamžité zrušení PP zaměstnavatelem.

• 29. 9. 2008 9:56

xy5 (neregistrovaný) 195.47.3.---

ano, máte pravdu p. pájo, děkuji za opravu

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).