Hlavní navigace

Zaměstnávání mandatářů

  • (neregistrovaný) 82.208.52.---

    29. 9. 2008 15:06

    Dobrý den,

    chtěla jsem se zeptat, zda je nějak zákonem omezený počet zaměstnávání mandatářů?!tzn. když ve firmě budu mít 60% lidí na HPP a 40% lidí na mandátní smlouvu. Co to pro nás jako firmu znamená??

    děkuji předem

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 29. 9. 2008 15:17

      VH (neregistrovaný) 88.101.60.---

      Re: Zaměstnávání mandatářů
      Počet mandatářů právním předpisem pochopitelně omezen není, ale záleží na tom, zda u některého z nich není naplněna definice závislé práce podle § 2 odst. 4 zák. práce - pokud tomu tak je, nezáleží na druhu právního vztahu a typu uzavřené smlouvy. Počet, který uvádíte, by mohl kontrolní orgán vést k myšlence, že se jedná o zastřené právní vztahy = důvod ke kontrole.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).