Hlavní navigace

Penzijní připojištění

  • (neregistrovaný) 84.21.112.---

    29. 9. 2008 15:43

    dobrý den, mam prosím správnou informaci, že pokud mi přispívá zaměstnavatel určitou částku na penz.připoj. - nemám ja jako zaměstnanec z této částky nárok na statní podporu. statní podporu nárokuji pouze na částku, kterou si hradím sám? děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 29. 9. 2008 15:45

      Hanka (neregistrovaný) 77.104.239.---

      Re: penzijní připojištění
      ano, podpora se počítá jen z přískpěvku,který si posíláte vy sama

    • 29. 9. 2008 16:11

      stela (neregistrovaný) 84.21.112.---

      Re: penzijní připojištění
      děkuji, ještě se chci zeptat, zda se mi částka, kterou přispívá zaměstnavatel objeví někde na výplatní pásce? děkuji

    • 29. 9. 2008 17:37

      Lu. (neregistrovaný) 90.176.12.---

      Re: penzijní připojištění
      Ano objeví a to dvakrát. Jednou Vám je připsána jako příspěvek zaměstnavatele k penzijnímu pojištění a jednou ve srážkách osdeslána příslušnému penzijnímu fondu.

    • 29. 9. 2008 18:26

      anonym (neregistrovaný) 85.132.220.---

      Re: penzijní připojištění
      Na státní podporu nárok máte, ale jako odpočitatelná částka od základu daně se nezahrnuje částka hrazená zaměstnavatelem.
      Příklad:
      Vy si hradíte 1300,00 Kč měsíčně, zaměstnavatel přispívá 200,00 Kč měsíčně. Od základu daně lze odečíst vámi zaplacená částka snížená o 6000,00 za rok (nelze tedy zahrnout pojištění hrazené zaměstnavatelem).
      Celkem zaplatíte vy 1300 x 12 = 15600,00, zaměstnavatel zaplatí celkem 2400,00. Celkem na PP je zaplaceno 18000,00 Kč. Vy si můžete uplatnit jako položku snižující základ daně dle § 15 odst. 5 částku (15600,00 - 6000,00) = 9600,00 Kč.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).