Hlavní navigace

Předkupní právo

• (neregistrovaný) 85.160.101.---

29. 9. 2008 15:43

Dobrý den, chtěla bych prodat byt, který je na katastr. úř. veden jako id. 1/18 celého domu. Vím, že tento podíl musím nejprve nabídnout ostatním obyvatelům domu, ale chtěla jsem vědět jestli mi mohou ihned podepsat, že podíl odkoupit nechtějí nebo jestli je povinná nějaká lhůta na rozmyšlení. Dále jsem se chtěla zeptat - pokud bych tento byt chtěla prodat svému synovi jeli nabízení předkupního práva také nutné. Děkuji za informaci

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 29. 9. 2008 16:14

pája (neregistrovaný) 81.19.43.---

Re: předkupní právo
      § 140 obč.zák. - spoluvlastníci mají sice předkupní právo, ale ne, jde-li o převod osobě blízké(synovi)

• 29. 9. 2008 16:16

dlbln (neregistrovaný) 85.160.101.---

A platí to i v případě že chci synovi byt prodat, nikoli darovat?

• 30. 9. 2008 8:39

právník (neregistrovaný) 193.179.187.---

Dobrý den, chtěla bych prodat byt, který je na katastr. úř. veden jako id. 1/18 celého domu. Vím, že tento podíl musím nejprve nabídnout ostatním obyvatelům domu, ale chtěla jsem vědět jestli mi mohou ihned podepsat, že podíl odkoupit nechtějí nebo jestli je
      povinná nějaká lhůta na rozmyšlení. Dále jsem se chtěla zeptat - pokud bych tento byt chtěla prodat svému synovi je-li nabízení předkupního práva také nutné. Děkuji za informaci

Oprávnění z předkupního práva musí svůj ne/zájem o koupi nabízeného podílu vyjádřit písemně třeba i hned, obvykle se jim nabídka činí písemně s uvedením lhůty; ta má být l - 2 měsíce. V kratší lhůtě by u nemovitosti nemuseli "sehnat" peníze.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).