Hlavní navigace

Adresa odběratele

• (neregistrovaný) 89.111.103.---

30. 9. 2008 8:06

Prosím o radu, začínám podnikat a potřebuji poradit - FO, živn. list uvedeno jméno, bydliště, provozovna - musí být na fakturách od dodavatele uvedeno pouze to co mám na ŽL, nebo tam mohu uvádět třeba nejdříve můj název LOGOPLAST a pak moje iniciály, a nebo a nebo ještě varianta moje jméno, pak LOGOPLAST a pak zbytek. A ještě jedna otázka, může být na faktuře uvedena adresa provozovny a ne moje bydliště? Děkuji za rady

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 30. 9. 2008 8:46

Ilona (neregistrovaný) 85.71.242.---

Re: adresa odběratele
      >Prosím o radu, začínám podnikat a potřebuji poradit -
      >FO, živn. list uvedeno jméno, bydliště, provozovna -
      >musí být na fakturách od dodavatele uvedeno pouze to co
      >mám na ŽL, nebo tam mohu uvádět třeba nejdříve můj
      >název LOGOPLAST a pak moje iniciály, a nebo a nebo ještě
      >varianta moje jméno, pak LOGOPLAST a pak zbytek. A
      >ještě jedna otázka, může být na faktuře uvedena adresa
      >provozovny a ne moje bydliště? Děkuji za radyPracovala jsem u podnikatele, měl ŽL, Faktury běžně chodily na název firmy a provozovnu. Důležité je, kam je chcete doručit.ilona

• 30. 9. 2008 11:23

pája (neregistrovaný) 81.19.43.---

Re: adresa odběratele
      OSVČ podniká vždy pod svým jménem a příjmením, k tomu může připojit odlišovací dodatek. Na vystavených dokladech musí vždy uvádět sídlo resp.místo podnikání, případně může uvést i doručovací adresu, která se liší od místa podnikání. Důležité: dále je povinen uvádět na dokladech, smlouvách, fakturách atd. regstraci- buď v OR nebo v živ.registru- jinak se dopouští přestupku dle nov. přest.zákona a riskuje pokutu do 50000.-Kč případně i zákaz činnosti.(§ 13a obch.zákoníku).

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).