Hlavní navigace

Přijatá faktura a dobropis

• (neregistrovaný) 88.102.6.---

30. 9. 2008 11:36

Prosím o radu. Přišla nám faktura s DUZP 8/2008 po uzavření DPH. Šéf se domluvil s odběratelem, že odběratel pošle fakturu novou s DUZP za 9/2008. Nyní mi přišel dobropis k původní faktuře a faktura nová se správnými daty. Ale já jsem vůbec nechtěla o té původní faktuře účtovat, pouze o té opravené. Jak mám postupovat? Co s dobropisy? Měla bych teď zaúčtovat všechno do 9/2008? Bylo by asi špatně, kdybych jim potvrdila dobropisy a pak o nich vůbec neúčtovala, jen o té nové faktuře. Děkuju za radu.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 30. 9. 2008 11:42

a (neregistrovaný) 88.101.135.---

Re: Přijatá faktura a dobropis
      Klidně všechny 3 zaúčtujte v období 9/2008 a zašlete jim potvrzený dobropis. Přijatá plnění můžete zaúčtovat do konce roku.

• 30. 9. 2008 11:53

Katka (neregistrovaný) 88.102.6.---

Děkuju, vím, že jsem si mohla uplatnit nárok až za září, ale u tohoto dodavatele je "pravidlo", že nám faktury např. vystavené 1.8., splatné 15.9. zašle 23.9. a já je dostanu až po DPH. Proto už mě to naštvalo a chtěla jsem to opravené, moc jsem si nepomohla, když nám poslali dobropis, teď místo jedné faktury budu účtovat tři. Už jednou jsme mu to vytýkali, ale pořád se nic nemění. Díky :-)

• 30. 9. 2008 11:55

herinka (neregistrovaný) 90.183.8.---

Zbytečně papírujete, fakturu jste mohla zaúčtovat do září. Váš dodavatel se dostal do situace, kdy neoprávněně vystavil daňový dobropis, protože skutečnost, že jste fakturu neobdrželi do uzavření DPH za daný měsíc nezakládá zákonný důvod k vystavení dobropisu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).