Hlavní navigace

Ukonč.PP ze strany zaměstnavatele-dohoda

  • (neregistrovaný) 194.228.214.---

    30. 9. 2008 11:52

    Dobrý den,
    potřebuji se poradit:
    Zaměstnavatel chce dát zaměstnanci výpověď - dohodou, aby zaměstnanec odešel k 31.12.08 - tzn.za 3 měsíce. Chce mu k tomuto dát 2 odstupné platy, je toto dle § 52 c)? Jak to nejlépe napsat?
    Děkuji Všem za odpovědi.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 30. 9. 2008 11:56

      xy5 (neregistrovaný) 195.47.3.---

      Re: Ukonč.PP ze strany zaměstnavatele-do
      když dáte výpověď během října (klasickou 2 měsíční), tak bude PP ukončen 31.12.2008
      ze zákona musíte dát 3 měs. odstupné (ne 2 měs. - to platilo do r. 2006)
      odstupné řeší § 67 Zák.práce
      výpověď pro nadbytečnost (s odstupným) řeší § 52 c (a-c)

    • 30. 9. 2008 12:00

      an (neregistrovaný) 194.228.235.---

      Re: Ukonč.PP ze strany zaměstnavatele-do
      Zaměstnavatel by měl především vědět, že výpověď dohodou je právní nesmysl. Buď dohoda - musí souhlasit oba, nebo výpověď , a to podle platných podmínek zákoníku práce, žádná lidová tvořivost.

    • 30. 9. 2008 12:04

      Ma (neregistrovaný) 88.102.3.---

      Re: Ukonč.PP ze strany zaměstnavatele-do
      Přesně tak, buď výpověď ze strany zaměstnavatele dle § 52 zákoníku práce anebo dohoda dle § 49. Výpověď dohodou je nesmysl.

    • 30. 9. 2008 12:14

      Jiřka (neregistrovaný) 88.101.130.---

      Re: Ukonč.PP ze strany zaměstnavatele-do
      Skutečně se s ním zaměstnavatel musí nejprve dohodnout, ale pokud mu chce dát odstupné, musí být v dohodě uveden důvod třeba nadbytečnost a pak náleží 3 měsíční odstupné, nelze dát jen 2měsíční. Pokud by dohoda byla bez uvedení důvodu, pak zase nelze dát odstupné, ze kterého se neodvádí pojistné. Ty dvouměsíční peníze by byly totéž co např. odměna, tzn. odvod pojistného. Já vidím jak řešení dát mu ještě dnes výpověď (pokud má důvod např. nadbytečnosti). Tím pádem mu poběží 2měsíční výpovědní doba od 1.10. a jeho pracovní poměr skončí 30.11. a náleží mu 3 měsíční odstupné, ze kterého se neodvádí pojistné.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).