Hlavní navigace

Výpověď

• (neregistrovaný) 213.19.16.---

30. 9. 2008 12:50

Včera jsem doručil zaměstnavateli výpověď požádal jsem ho o dohodu s datem ukončení 31. října. zároveň sem počítal s možností že se nedohodnem a doručil jsem mu i klasickou výpověď . Dohužel se mi do toho připletla nemoc a jsem na neschopence, zaměstnavatel mi nepodepsal ani výpověď dohodou ani mi neptrvdil doručení klasické výpovědi s tím že to bude řešit. po dnešním telefonátu mi řekll že to hodlá řešit až po té co přijdu do práce jelikož je dneska poslední den měsíce nevím jak mám pokračovat poraďte někdo. dík

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 30. 9. 2008 13:15

Jiřka (neregistrovaný) 88.101.130.---

Re: Výpověď
      Pokud jste se zatím nedohodli na 31. říjnu, tak byste měl mít nějaký důkaz, že jste mu předal tu výpověď. Aby Vám běžela dvouměsíční výpovědní lhůta od 1.10., musíte mít důkaz, že jste mu ji předal nejpozději dnes. Jak to zařídíte, je na Vás. Možná by v případě sporu stačil i svědek, že jste zaměstnavateli tu výpověď skutečně předal. A i když Vám pak poběží výpověď, pořád se pak ještě můžete dohodnout na jiném ukončení a tu výpověď zrušit. Ovšem pokud byste naopak Vy rozmyslel to skončení, zaměstnavatel už s tím nemusí souhlasit.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).