Hlavní navigace

Jaká platová třída -studium při zaměstná

• (neregistrovaný) 88.102.108.---

30. 9. 2008 13:47

dobrý den, prosím o informaci, dcera odmaturovala na zdravotní škole, nyní je zaměstnána v oboru a při zaměstnání studuje na dipl.sestru, slyšela jsem, že pokud studuje, tak se již přihlíží a měla by být zařazena do platové třídy jako kdyby tu školu měla, můžete mi prosím poradit jak to je a kde bych to popřípadě našla,aby to mohla doložit.děkuji

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 30. 9. 2008 22:47

M.H. (neregistrovaný) 83.208.69.---

Re: jaká platová třída -studium při zamě
      Mělo by to být tak, že výjimečných případech může být k již započatému studiu přihlédnuto... tedy ne že musí, může. Je to § 3 odst. 3 písm. d nařízení vlády 564/2006 Sb.

http://www.mpsv.cz/files/clanky/3273/NV_plat.pdf

Druhá věc je, co na té zdravotnické škole vystudovala, jestli obor všeobecná sestra (studium zahájeno nejpozději ve školním roce 2003/2004) nebo zdravotnický asistent. V tom druhém případě by neměla pravomoc provádět veškeré odborné výkony, které činí všeobecná sestra, takže by ji dost těžko přeřadily do vyšší platové třídy. A vlastně i pokud studovala ještě všeobecnou sestru, tak musí tři roky pracovat pod dohledem, čili se opět domnívám, že dřív by ji stejně nepřeřadili, ptž do vyšších tříd se zařazují registrované sestry, které mohou pracovat bez odborného dohledu.

Každopádně za zeptání nic nedá, nicméně můj názor je, že pokud ji zaměstnavatel přeřadit nechce, nic ho k tomu nenutí.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).