Hlavní navigace

DPH-neplátce se stává plátcem

  • (neregistrovaný) 80.188.208.---

    30. 9. 2008 21:51

    Dobrý den,
    prosím o radu. Manžel, OSVČ, neplátce DPH se chce od 1.1.09 přihlásit k DPH, ale ještě letos by rád vybavil svou autodílnu DM a IM. Jak dlouho zpětně si může OSVČ uplatnit DPH z drobného a investičního majetku a zásob ?? Děkuji za odpověď

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 30. 9. 2008 21:58

      Jana K (neregistrovaný) 88.100.121.---

      Re: DPH-neplátce se stává plátcem
      Co já vím, z DM nelze, lze z HIM snad až tři roky zpátky.
      Jinak mám zkušenost,že na FU vám poradí po telefonu, bez problémů.
      Jana K

    • 1. 10. 2008 7:26

      a (neregistrovaný) 88.101.135.---

      Re: DPH-neplátce se stává plátcem
      §74 zákon DPH - pouze za posledních 12 měsíců
      1) Osoba povinná k dani, která se stane plátcem, je oprávněna uplatnit nárok na odpočet daně u obchodního majetku evidovaného ke dni účinnosti uvedenému na osvědčení o registraci způsobem uvedeným v § 72 až 77.
      (2) Odpočet daně je možno uplatnit pouze u obchodního majetku pořízeného za posledních 12 měsíců přede dnem účinnosti uvedeném na osvědčení o registraci. Podmínkou pro uplatnění odpočtu daně jsou daňové doklady nebo doklady vystavené plátcem, které obsahují částku za zdanitelné plnění, která je včetně daně.
      (3) Nárok na odpočet daně se uplatní v daňovém přiznání za první zdaňovací období po dni účinnosti uvedeném na osvědčení o registraci.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).