Hlavní navigace

Sezónní pronáj. chalupy §9 či 10?

  • (neregistrovaný) 213.226.240.---

    1. 10. 2008 7:15

    Někde jsem četl, že pronájem chalupy, či chaty závisí na tom, zda je to dlouhodobý pronájem, či krátkodobý. Když dlouhodobý, tak se, při zdanění příjmů, uplatňuje §9 a když krátkodobý, tak §10. Zdá se mi to divné a moc tomu nerozumím.
    Podle mě je krátkodobý pronájem, pokud by měl patřit pod §10, což jsem tam nenašel, jen výjimečná záležitost. Ale když chalupu pronajímám turistům soustavně od jara do podzimu, tak to není snad výjimečná a krátkodobá záležitost. Či je to jinak?
    Samozřejmě vím o tom, že nesmím poskytovat další služby, abych nespadl pod §7. Čehož se znažím držet.
    Děkuji za každý podnět a názor z praxe.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 1. 10. 2008 7:16

      Pavla (neregistrovaný) 83.208.40.---

      Re: Sezónní pronáj. chalupy §9 či 10?
      par.9

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).