Hlavní navigace

Plyn.přípojka k RD a DPH 19%?

  • (neregistrovaný) 88.100.136.---

    1. 10. 2008 7:15

    Firma oprávněná provádět pro plynárny plyn.přípojky nám udělala pířpojku od plynovodu,který je na pozemku města až 15 cm za hranici našeho pozemku,kde vyvedli potrubí a dodaly plyn.bednu.
    Přišla fa a na ní bylo uvedeno 19% DPH.Měly stav.povolení i výkres situace,kde bylo zřejmé,že se jedná o RD.Myslím si,že měli uvést DPH 9%.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 1. 10. 2008 7:57

      seda (neregistrovaný) 213.211.34.---

      Re: Plyn.přípojka k RD a DPH 19%?
      § 48 ZDPH - snížená sazba daně 9% viz. Informace k uplatňování zákona o DPH u výstavby po 1.1.2008 (cds.mfcr.cz/cps/rde/xchg/SID-3EA9846B-E276B515/cds/xsl/legislativa_metodika)

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).