Hlavní navigace

OČR

  • (neregistrovaný)

    1. 10. 2008 8:55

    Matka pracuje a pobírá rodičovský příspěvek- dítě 2,5 roku. Otec dítěte přinesl OČR na ošetřování dítěte. Mohu proplatit?

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 1. 10. 2008 10:31

      Anna (neregistrovaný) 81.144.242.---

      Re: OČR
      ***
      Ano. To, zda v domácnosti není nikdo jiný, kdo by mohl ošetřovat, se už léta nezkoumá.

    • 1. 10. 2008 11:55

      Erika (neregistrovaný) 90.177.18.---

      Re: OČR
      Smím se zeptat jak se to bude kontrolovat,budeme se chodit ptát : Proč Vám dítě nepohlídá babička?Vždyt nám může a klidně i pravdivě odpovědět,protože nechce nebo mám ani neotevře.Neumím si totiž takovou kontrolu představit.

    • 1. 10. 2008 12:13

      xy5 (neregistrovaný) 195.47.3.---

      Re: OČR
      Letos se nezkoumá, takže otec nárok na OČR má
      příští rok nebude OČR, ale ošetřovné, rodiče se budou moci v péči o dítě vystřídat, takže bude na příslušné OSSZ, jak to pohlídá (zvlášť, když budou při vystřídání vyplácet rozdílné OSSZ - snad zákonodárci vědí, co schválili)
      babičky by se to snad týkat nemělo - v materiálu, který je k dispozici na www.cssz.cz Nemocenské od 1.1.09 se píše jen:
      Zaměstnanec nemá nárok na ošetřovné z důvodu ošetř. dítěte nebo péče o ně, jestliže jiná fyzická osoba má z důvodu péče o toto dítě nárok na výplatu PPM nebo má nárok na rodič. příspěvek, to neplatí, pokud tato jiná osoba onemocněla, utrpěla úraz, nastly u ní situace zákonem stanovené, porodila nebo jí byla nařízena karanténa, a proto nemůže o dítě pečovat.
      Jenže: jak se bude postupovat v příp., kdy žena pobírá sice rodič. příspěvek, ale chodí do práce, takže otec nedostane ošetřovné zaplacené? Předbíhám dobu - ale jak to tak studuji, tak v tom bude pěkný guláš. Na OSSZ se budou mět co činit.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).