Hlavní navigace

Exekuce

• (neregistrovaný) 80.251.251.---

1. 10. 2008 11:23

Prosím o radu ohledně exekuce.
    Zaměstnanec má nepřednostn pohledávku a přednostní na výživné.
    Je rozvedený a žije s družkou a s dítětem ve společné domácnosti.
    Do vyživovaných osob počítám jen jedno dítě,protože na druhé platí výživné a družka nepovažuji za vyživovanou.
    Teď mi donesl rozsudek soudu, že na to dítě s kterým žije ve společné domácnosti bude přispívat měsíčně 2.500 Kč, a chce abych mu tuto částku zohlednila v případě srážek.
    Nevím zda je to možné. Tz. že bych dítě nepovažovala za vyživované a odpočítavala bych 2.500 na přednostní pohledávku.
    Prostě má moc exekucí, hodně platí a hledá kde by si ulehčil.
    Děkuji za odpověď.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 1. 10. 2008 12:11

Anna (neregistrovaný) 81.144.242.---

Re: exekuce
      Já se v tom trochu ztrácím - to dítě, co s ním žije v domácnosti, je jeho? Předpokládám, že ano, když je započítáváte do vyživovaných osob. Pak mě ale zaráží, proč by soud určoval, že na ně bude přispívat 2 500 Kč?
      V žádném případě ale těch 2 500 nemůžete nikde odečítat.

• 1. 10. 2008 13:19

Iva (neregistrovaný) 80.251.251.---

Ano, to dítě je jeho. A on si sám s družkou požádal soud o vyměření výživného.

• 1. 10. 2008 13:42

Anna (neregistrovaný) 81.144.242.---

A on si myslí, že to výživné zahrnete do pořadí srážek... To má ale smůlu, to by bylo možné jen v případě, že by soud rozhodl o výkonu rozhodnutí srážkami ze mzdy. Vy už mu nezabavitelnou částku na tohle dítě započítáváte, takže na způsobu výpočtu nic nebudete měnit.

• 1. 10. 2008 13:58

Iva (neregistrovaný) 80.251.251.---

Děkuji Vám za odpověď, přesně tak si to myslí, a už nevím jak mu to vysvětlit.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).