Hlavní navigace

Zdanění důchodu

  • (neregistrovaný) 212.111.9.---

    1. 10. 2008 11:37

    Prosím, platí stále, že se zdaňuje důchodci důchod převyšující částku tuším 197 000 za rok?

    Pokud jsem OSVČ pobírající důchod, ale ještě stále podnikající, pak bych částku převyšující přičetla ke svým příjmům?

    Kde v zákoně o dani z příjmu toto prosím mohu najít?

    Děkuji.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 1. 10. 2008 12:08

      Ivča1 (neregistrovaný) 85.71.215.---

      Re: Zdanění důchodu
      Je to 198 tis. - § 4 odst. 1h) ZDP.
      To, co převyšuje, je příjem podle § 10.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).