Hlavní navigace

Dovolená

• (neregistrovaný) 77.48.93.---

1. 10. 2008 13:02

Dobrý den, mám pracovní smlouvu na 40 hodin týdně. Pracuji na krátký a dlouhý týden, 12 hodinová pracovní směna. Může mi zaměstnavatel nařídit dovolenou v mém volnu a tak mi zkrátit pracovní dobu z 12hodin na 6 hodin. Děkuje Věra.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 1. 10. 2008 13:11

JiřinaH. (neregistrovaný) 85.119.90.---

Re: Dovolená
      Dovolenou nařizuje zaměstnavatel, takže může. Zaplatí Vám náhradu za tak dlouhé směny, které Vám na dny čerpání připadly.
      Abyste nebyla znevýhodněná tím, že by Vám nařizoval dovolenou vždy když máte tzv.krátký týden, měl by to brát v úvahu.

• 1. 10. 2008 13:47

Dáša (neregistrovaný) 195.113.220.---

Re: Dovolená
      Ve Vašem plánovaném volnu nemůžete čerpat dovolenou. To je jako kdyby zaměstnanci, který pracuje od Po do Pá 8 hodin denně, nařídil zaměstnavatel dovolenou na sobotu či neděli. Nepochopila jsem jak to myslíte s těmi 6 hodinami.
      Krátký a dlouhý týden si představuji - např. jeden týden pracujete ve 12-tihod. směně v úterý, středa, čtvrtek a druhý týden pracujete ve 12-tihod.směně v pondělí, pátek, sobotu a neděli. Když si vezmete (musíte čerpat) dovolenou v kratší týden, vyčerpáte tři dny dovolené s náhradou celkem za 36 hodin, když v delší týden vyčerpáte 4 dny dovolené s náhradou za 48 hodin. Nebo to máte nějak úplně jinak?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).