Hlavní navigace

Vyplaceni nemocenske davky

• (neregistrovaný) 89.103.11.---

1. 10. 2008 22:54

dobry den chtela jsem se informovat zda mam pravo na vyplaceni nemocenskych davek v mesici rijnu, kdyz jsem nemocenskou mela do 30/09/2008 nastup do prace 1/10/2008 kdy jsem odevzdala nemocensky ukoncovaci listek...nadrizenym mi bylo receno, ze jsem mela bud donest listek na penize, nebo tento ukoncovaci listek drive,ale ten mi doktorka nedala neb nemocenska nepresahovala do dalsiho mesice..nemocenska byla od 11/09/2008 do 30/09/2008 zaroven mi bylo receno, ze ukoncovaci listek je pro me zatim i doklad o tom, ze jsem v pracovni neschopnosti pokud by mi prisla kontrola...je nejaka lhuta do kdy se ukoncovaci listek musi odevzdat???dekuji opravdu nemam na vyplaceni narok?a musim cekat az do listopadu?

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 1. 10. 2008 23:07

Jiřka (neregistrovaný) 88.101.130.---

Re: vyplaceni nemocenske davky
      Mzdy se zpracovávají po ukončení měsíce a nemocenské doklady by se také měly tak zpracovat. Jestliže by Vám byli bývali zpracovali lístek na peníze, pak nevidím důvod, proč by neměli zpracovat uschopenku, vždyť to je totéž. Uschopenka (s tím růžovým proužkem) není doklad Vaší pracovní neschopnosti, naopak, to je doklad o tom, že jste již práce schopná. Dokladem o vaší prac. neschopnosti byla ta neschopenka s modrým proužkem. Firam sice může mít nějaký termín, do kterého zpracovávají nemocenské a pokud někdo donese doklad pozdě, není již zařazen do zpracování, ale první den následujícího měsíce to určitě nemůže být.

• 2. 10. 2008 7:18

an (neregistrovaný) 194.228.235.---

Tak u nás například opravdu musíte doklady odevzdat nejpozději první den následujícího měsíce, jinak není do mzdy v předchozím měsíci zapracováno. Výplatu máme 10. v měsíci a kvůli počítačovému zpracování to jinak nejde. Lidé si proto lístek na peníze nechávají vystavit k předposlednímu dni v měsíci, takže v následujícím měsíci pak mají doplacen jen zbývající jeden den.

• 2. 10. 2008 21:29

Denisa S (neregistrovaný) 89.103.11.---

dekuji za odpovedi,dnes jsem byla za personalistkou a vse je v poradku spis na me koukala jak na blazna proc by mi nemela vyplatit nemocenskou, kdyz sem listek odevzdala 1/10 asi slo jen o postoj nadrizeneho, ktery si chtel vychutnat to, ze nekoho rozhodil a zbytecne z toho byla "afera"dekuji Vam za odpovedi

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).