Hlavní navigace

Dědictví cizina

• (neregistrovaný) 80.251.251.---

3. 10. 2008 8:41

Dobrý den. Minulý týden se moje babička dozvěděla, že jí zemřel bratr v USA (občan USA). Zemřel již v srpnu, neměli na nás kontakt. Pochoval ho stát z prostředků, které u něj byly nalezeny v bytě. Teď se řeší jeho majetek a jsem v kontaktu s konzulátem v NY, ale zatím nemají žádné informace o závěti. Víme ale, že existuje a měla by být uložena v deposit box. Jak probíhá dědické řízení? Existují nějaké lhůty? Jeden jeho známý mi tvrdí, že v US propadne všechno státu, pokud se o to nebudeme starat. Nevím, ale jak se starat víc než spolupracovat s koonzulátem v NY.... A jaká daň se pak v těchto případech hradí a komu? Tady v ČR?. Jedná se o celkem velkou částku, která je předmětem dědictví (nemovitosti, hotovost...)
    Předem děkuji za odpověď

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 3. 10. 2008 13:28

právník (neregistrovaný) 62.40.76.---

Re: dědictví cizina
      Na www.cak.cz klikněte na "Seznam advokátů" a pak na "ZDE", do kolonky "Specializace" narolujte 55 právo USA. Konzulát všechno za vás nevyřídí...

• 3. 10. 2008 13:39

dankova (neregistrovaný) 80.251.251.---

ano, o advokátech vím, to není problém sehnat.... jinak děkuji za reakci.... můj dotaz zněl trošku jinak. :)

• 6. 10. 2008 10:03

právník (neregistrovaný) 193.179.187.---

Všiml jsem si, ale Váš dotaz je natolik specifický a speciální, že na tomto fóru Vám nikdo komplexně neporadí.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).