Hlavní navigace

Obrat pro účely DPH

  • (neregistrovaný) 82.142.83.---

    3. 10. 2008 10:52

    Dobrý den,
    za rok 2008 to vypadá, že naše společnost přesáhne částku Kč 10 mil. výnosy.
    Teď jsme kvartální plátci, od 1.1. 2009 bychom měli asi být měsíční.
    Jen nevím, protože jsou od 1.1. 2009 nějaké změny ohledně obratu, co se tam započítává a co ne, zda mi může někdo poradit, které výnosy se započítávají do obratu pro účely DPH ??
    Děkuji.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 3. 10. 2008 11:24

      BP (neregistrovaný) 83.208.161.---

      Re: Obrat pro účely DPH
      Zkráceně § 6, odst 2 zákona o DPH:

      (2) Obratem se pro účely tohoto zákona rozumí výnosy za uskutečněná plnění s výjimkou plnění, která jsou osvobozená od daně bez nároku na odpočet daně......
      Do obratu se také zahrnují výnosy nebo příjmy z převodu a nájmu pozemků, staveb, bytů a nebytových prostor, které nejsou příležitostnou činností osoby povinné k dani, a výnosy nebo příjmy z finančních činností a pojišťovacích činností, které nejsou příležitostnou nebo doplňkovou činností osoby povinné k dani.

      Do obratu se NEZAHRNUJÍ výnosy nebo příjmy z prodeje dlouhodobého hmotného a dlouhodobého nehmotného majetku, který je obchodním majetkem.

      BP

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).