Hlavní navigace

Důchodce - je omezen maximální výdělek?

  • (neregistrovaný) 88.146.68.---

    3. 10. 2008 10:59

    Dobrý den, je nějek omezen maximální výdělek důchodce?
    Např. Pracovní smlouva na dobu určitou, hrubá mzda 60 tis měsíčně. Dle zákona odvádím sociální a zdravotní pojištění a daň z příjmů. K tomu pobírám důchod 12 tis měsíčně. Neporušuji nějaký zákon?
    Děkuji za odpověď.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 3. 10. 2008 11:03

      Jiřka (neregistrovaný) 88.101.130.---

      Re: Důchodce - je omezen maximální výděl
      Ne, výdělek není omezen. Pouze ta doba určitá u star. důchodce může být maximálně na 1 rok (abyste nepřišel o důchod), ale lze pak stále prodlužovat.

    • 3. 10. 2008 11:24

      mar (neregistrovaný) 88.146.68.---

      Re: Důchodce - je omezen maximální výděl
      Děkuji moc za odpověď.
      Ještě moc prosím, nevíte náhodou podle jakého zákona aparagrafu?

    • 3. 10. 2008 12:57

      Jiřka (neregistrovaný) 88.101.130.---

      Re: Důchodce - je omezen maximální výděl
      Myslíte podle jakého § si můžete vydělat neomezeně? Takto napsané to nikde nenajdete. Prostě neexistuje v žádném § nějaká stanovená maximální hranice výdělku a z toho vyplývá, že žádná není. Jestli myslíte odkaz na zákon, že můžete mít jen dobu určitou, aby nebyl odebrán důchod, pak je to Zákon o důch. pojištění 155/1995, § 37. A v Zákoníku práce, § 39 se píše o tom, na jaké případy se nevztahuje omezení sjednávat prac. poměry na dobu určitou na maximálně 2 roky. Je tam právě ten odkaz za ten Zákon o důchodovém poj. Z toho plyne, že důchodcům se může stále opakovaně sjednávat prac. poměr na dobu určitou bez omezení celkové délky.

    • 3. 10. 2008 11:37

      jp (neregistrovaný) 212.65.254.---

      Re: Důchodce a dovolená při prodloužení?
      jestli se můžu vložit, mám jednu otázečku, pokud budu u důchodce po roce prodlužovat PP, musí si dovolenou vybrat nebo se převádí jako u ostatních zaměstnanců?

    • 3. 10. 2008 12:06

      JiřinaH. (neregistrovaný) 85.119.90.---

      Re: Důchodce a dovolená při prodloužení?
      Bude-li prodloužení formulováno od l.l. bude možné převést.Při skončení pr.pom. uplynutím sjednané doby převést nelze.
      Při nové smlouvě nepřetržitě trvá,např. do 231,12, a od 1.1.
      převést lze.

    • 6. 10. 2008 15:10

      OK (neregistrovaný) 77.104.235.---

      Re: Důchodce a dovolená při prodloužení?
      >>>>Dobrý den, je nějek omezen maximální výdělek
      >>>>důchodce?
      >>>>
      >>>>Např. Pracovní smlouva na dobu určitou, hrubá mzda 60
      >>>>tis měsíčně. Dle zákona odvádím sociální a zdravotní
      >>>>pojištění a daň z příjmů. K tomu pobírám důchod 12
      >>>>tis
      >>>>měsíčně. Neporušuji nějaký zákon?
      >>>>Děkuji za odpověď.
      >>>
      >>>Ne, výdělek není omezen. Pouze ta doba určitá u star.
      >>>důchodce může být maximálně na 1 rok (abyste nepřišel
      >>>o důchod), ale lze pak stále prodlužovat.
      >>jestli se můžu vložit, mám jednu otázečku, pokud budu
      >>u důchodce po roce prodlužovat PP, musí si dovolenou
      >>vybrat nebo se převádí jako u ostatních zaměstnanců?
      > Bude-li prodloužení formulováno od l.l. bude možné
      >převést.Při skončení pr.pom. uplynutím sjednané doby
      >převést nelze.
      >Při nové smlouvě nepřetržitě trvá,např. do 231,12, a
      >od 1.1.
      > převést lze.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).