Hlavní navigace

Jak vyresit stareho zam-tele?

• (neregistrovaný) 195.22.42.---

3. 10. 2008 15:23

Dobrý den,
    Při pobírání rodičovského příspěvku jsem si sehnala od listopadi 2007 zaměstnání. Od září 2008 nepobírám rodičovský příspěvek, protože dítěi chodí do školky. Teď jsem si sehnala lepší zaměstnání a dala jsem u současného výpověď / dva měsíce – končí v listopadu 2008//.Nový zaměstnavatel by byl rád kdybych nastoupila co nejdříve. Co by pro mne znamenalo když bych u současného zaměstnavatele přestala pracovat – tzv. ABSENCE. Poradí mi někdo jak se zápočtovým listem, sociálním a zdravotním pojištěním , aby to nedělalo špatný dojem na nového zaměstnavatele?????? Děkuji předem

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 3. 10. 2008 15:41

Jana (neregistrovaný) 213.29.196.---

Re: Jak vyresit stareho zam-tele?
      to je pak nejlepší rozvázat dohodou,sociální nejste povinna platit,pokud byste nedělala celý měsíc,musela byste si ZP zaplatit sama,pokud byste nedělala jen část měsíce a nechala se pro absenci vyhodit,tak byste žádnou alikvotní část neplatila,a když jdete jinam a nový zaměstnavatel ví,že vás přetáhl,tak by vám ani rozvázání pro absenci nevadilo,je to maximálně na jednom ZP,protože ten nový zaměstnavaterl už by to nuloval,nebo jděte k němu zatím jen na brigádu nebo vyberte dovolenou a ten měsíc přetrpíte.

• 3. 10. 2008 15:49

Jiřka (neregistrovaný) 88.101.130.---

Re: Jak vyresit stareho zam-tele?
      Tak podobné dotazy se zde pravidelně opakují. Pokud potřebujete skončit dřív a podle pravidel, tak jedině se na ukončení k nějakému dni se zaměstnavatelem dohodnout. Pokud byste jen tak přestala docházet do práce, měla byste neomluvenou absenci, což znamená, že za každý den áčka byste musela zaměstnavateli uhradit 13,5% z poměrné části minimální mzdy (tj. za měsíc absence 1080 kč). Také by Vám za každý den áčka sebral z nároku dovolené 1 až 3 dny. Mohl by Vás vymáhat škodu, kterou jste prokazatelně způsobila svým nechozením do práce. Áčka by Vám mohl dávat až do doby, než Vám uplyne výpovědní doba anebo do doby, než by Vám on sám zrušil prac. poměr pro hrubé porušení. Pokud by Vám takto zrušil prac. poměr, měla byste tento důvod na potvrzení o zaměstnání (tzn. zápočťáku). Zápočťák byste pochopitelně dostala až by Vám skončil pracovní poměr.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).