Hlavní navigace

Zdravotní a socialní

• (neregistrovaný) 78.157.160.---

3. 10. 2008 17:53

Prosím o radu: kdo za mně zaplatí zdravotní a socialní pojištění,když mám požádáno o důchod a tudíž jsem momentálně již 2 měsíce bez finančních prostředků a ukončil jsem evidenci na ÚP, jak mi nařídili na OSSZ.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 3. 10. 2008 18:09

J (neregistrovaný) 213.192.2.---

Re: Zdravotní a socialní
      Stát za vás bude plátcem zdravotního pojištění od data příznání starobního důchodu.Pokud na OSSZ řekli ,aby jste ukončil evidenci na ÚP, tak vám již musel být od nějakého data přiznán důchod a teď jenom čekáte na první výplatu.Ke kterému datu jste požádal o důchod?

• 3. 10. 2008 18:13

Jana (neregistrovaný) 213.29.196.---

Záleží,jestli vám důchod přiznají již s datem před dvěma měsíci ,to musíte vědět,od kterého data jste o důchod žádal,za důchodce platí pojištění stát,sociální,pokud nepracujete,už platit nebudete,pokud máte datum odchodu do důchodu a mezi ÚP a datem odchodu do důchodu budete mít časovou prodlevu,pak musíte ZP zaplatit za každý měsíc 1 080,-. Předpokládám,že když vás z ÚP vyšoupli,takže k tomuto datu máte danou žádost o důchod a je jedno,jestli vám peníze přijdou najednou třeba za 3 měsíce,prostě v důchodu už jste.

• 4. 10. 2008 21:06

radka (neregistrovaný) 89.102.146.---

Neuvádíte o jaký druh důchodu máte zažádáno, předpokládám, že o starobní. Pokud datum přiznání následuje po dni ukonční evidence na ÚP nemusíte platit ani sociální ani zdravotní pojištění, za předpokladu, že důchod bude ČSSZ přiznán. Doba veden na ÚP se zpravidla ukončuje až po doručení rozhodnutí z ČSSZ o přiznání důchodu, je to jistota v případě nepřiznání důchodu. Uvádíte, že jste bez příjmů zažádejte ČSSZ prostřednictvím OSSZ /PSSZ/ o zaslání zálohy.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).