Hlavní navigace

Výpočet podpory v nezaměstnanosti

• (neregistrovaný) 85.132.159.---

3. 10. 2008 21:09

Byla jsem zaměstnána ve firmě od r.2001 do 31.5.2008.Prac.poměr byl ukončen dohodou,poté jsem byla 2 měsíce v evidenci ÚP a pobírala podporu v nezaměstnanosti. Od 1.8. do 30.9.2008 jsem byla zaměstnána v další firmě,kde jsem bohužel skončila sama ve zkušební době.Od začátku mám se zaměstnavatelem problémy,nyní ohledně výpočtu průměrného čistého výdělku pro výpočet podpory. Z čeho se bude výdělek počítat? Ze skutečné mzdy, nebo z pravděpodobného výdělku,když jsem odpracovala celé 2 měsíce? Děkuji.Jitka Maternová

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 4. 10. 2008 0:17

Jiřka (neregistrovaný) 88.101.130.---

Re: výpočet podpory v nezaměstnanosti
      Průměrný výdělek se vždy počítá z výdělků v předešlém kal. čtvrtletí (skončila jste 30.9., tj. ve 3. čtvrtletí, průměr se počítá z výdělků ve 2. čtvrtletí u téhož zaměstnavatele). Pokud ale v tom předešlém čtvrtletí není odpracováno ani 21 směn, použije se průměr pravděpodobný. Vy jste ve 2. čtvrtletí neodpracovala nic, protože jste u něj ještě nebyla zaměstnána. Proto bude použit průměr pravděpodobný. To je takový určený průměr, který nejvíce odpovídá pravdě - jakého výdělku byste asi dosáhla, kdybyste bývala ve 2. čtvrtletí pracovala. Klidně bych vycházela z těch výdělků, kterých jste dosáhla v srpnu a září.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).