Hlavní navigace

Postoupení leasingu společníkovi s.r.o.

  • (neregistrovaný) 78.102.109.---

    5. 10. 2008 22:19

    Dobrý večer, s.r.o. má auto na leasing a chce jej společníkovi a zároveň zaměstnanci této s.r.o.postoupit pár měsíců před ukončením leasingu, ale obáváme se jestli je to legální a nenapadnutelné, protože je jasné, že auto s odhadní cenou např.200tis za splátky v hodnotě do 50tis. Kč (+zůst.akontace) je tak trochu nepoměr. Mělo by to tedy být postoupeno jiné-nespřízněné osobě? Jaké s tím máte zkušenosti?
    Děkuji za odpovědi.
    Jana

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 6. 10. 2008 12:22

      anonym (neregistrovaný) 85.132.220.---

      Re: Postoupení leasingu společníkovi s.r
      Společník, pokud pobírá mzdu, je považován za zaměstnance. Pak pozor na § 6 odst. 3:
      Příjmy podle odstavce 1 se rozumějí příjmy pravidelné nebo jednorázové bez ohledu na to, zda je na ně právní nárok či nikoli, zda je od zaměstnavatele dostává zaměstnanec nebo osoba, na kterou přešlo příslušné právo podle zvláštních předpisů, a zda jsou vypláceny nebo připisovány k dobru anebo spočívají v jiné formě plnění prováděné zaměstnavatelem za zaměstnance, kteří jsou poplatníky z příjmů ze závislé činnosti. Příjmem se rozumí rovněž částka, o kterou je úhrada zaměstnance zaměstnavateli za poskytnutá PRÁVA, služby nebo věci, kromě bytu, v němž měl zaměstnanec bydliště po dobu 2 let bezprostředně před jeho koupí, nižší, než je cena zjištěná podle zvláštního právního předpisu, nebo cena, kterou účtuje jiným osobám, jakož i částka stanovená podle odstavce 6.

      Ze zkušenosti vím, že zaměstnanci byl dodaněn rozdíl do ceny podle zákona 151/1997 Sb.. Takže vaše obava je oprávněná.

    • 7. 10. 2008 12:48

      Jana (neregistrovaný) 78.102.109.---

      Re: Postoupení leasingu společníkovi s.r
      Děkuji za odpověď!
      Jana

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).