Hlavní navigace

Topení- odpis. skupina 5?

  • (neregistrovaný) 77.48.132.---

    6. 10. 2008 9:18

    Všem přeji krásný den. Mám dotaz týkající se výměny topení
    v rodinném domě, který pronajímám.
    Pokud jsou náklady nad Kč 40.000,-- je to technické zhodnocení
    a patří do stejné skupiny jako budova , tj. 5 skup. . Platí hranice 40.000,-- nebo tam patří vždy , i když to bude třeba 25.000,-- ?
    Když by faktura zněla na opravu topení a bylo do 40.000,-- lze
    dát celé do nákladů v tomto roce ?
    Děkuji za zprávu.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 6. 10. 2008 12:12

      anonym (neregistrovaný) 85.132.220.---

      Re: Topení- odpis. skupina 5?
      Pokud se jedná o OPRAVU topení, tedy nejde o změny ve smyslu modernizace nebo rekonstrukce (§ 33 ZDP), pak nezáleží na částce vynaložené na opravy a veškeré náklady na opravy budou daňovým výdajem. U oprav se nesleduje hranice 40000,00 Kč. Pokud by se jednalo o rekonstrukci nebo modernizaci, pak platí limit 40000,00 Kč. Do limitu 40000,00 včetně jde o daňový výdej, nad limit jde o TZ. V případě TZ musíte zvýšit vstupní cenu rodinného domu při rovnoměrném odepisování nebo zůstatkovou cenu rodinného domu u zrychleného odepisování a budete odepisovat z této zvýšené cen. Nelze zařadit TZ na vlastním majetku samostatně.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).