Hlavní navigace

Konec MD28.9.-rodič.příspl1.10.-mzdové

• (neregistrovaný) 88.146.158.---

6. 10. 2008 10:30

Dobrý den,
    zaměstnankyně skončila MD28.9.,od 29.9. začala čerpat ŘD.Za září to jsou 2 dny.Zjišťovala jsem si,jak je to s hlášením kódu M a U na ZP.
    Bylo mi řečeno,pokud si zažádá o rodičovský příšpěvek od 29.9.(ihned po skončení MD),nemusím hlásit změnu na ZP,plátcem je stále stát.
    Zaměstnankyně mi dnes oznámila,že ji rodič.přísp.byl přiznán až od 1.10.(kvůli výšší mateřské nemá nárok v jednom měsíci na mateřskou a rodič.příspěvek).
    Můj dotaz zní:vzníká díky této skutečnosti pro mě nějaká povinnost?poslat ukončení mateřské po dobu čerpání ŘD....platba pojistného...????
    zaměstnankyni jsem napsala za září čerpání ŘD-2 dny,odvedu ZP,soc. poj. jako u jiných zaměstnanců...v říjnu a listopadu bude čerpat zbytek ŘD.
    Snad jsem to popsala srozumitelně.Moc všem děkuji

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 6. 10. 2008 11:02

Jana (neregistrovaný) 195.39.71.---

Re: Konec MD28.9.-rodič.příspl1.10.-mzdo
      Já si myslím, že kódem M se nahlašuje při nástupu PPM a kodem U, když přestává pobírat ten rodičovský příspěvek - takhle mně to řekla paní na VZP. Takže teď bych nic nedělala.

• 6. 10. 2008 11:58

Pavla (neregistrovaný) 88.146.158.---

Děkuji,
      myslíte že ty 2 dny,kdy nepobírá MD ale čerpá ŘD za září je za ní plátcem stát?
      Dočetla jsem se,že je důležité od kdy zaměstnankyně pobírá rodičovs.příspěvek.Bohužel ji nenavazuje na ukončení MD,ale je tam 2 dny prodleva.Snad to nic neovlivní.

• 7. 10. 2008 11:16

Jana (neregistrovaný) 195.39.71.---

Z té dovolené stejně odvádíte ZP i sociální a asi to bude víc než z min. mzdy, tak by to mělo být v pořádku.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).