Hlavní navigace

Prodej vybavení

  • (neregistrovaný) 213.29.248.---

    6. 10. 2008 10:40

    Dobrý den,

    fyzická osoba nakoupila vybavení restaurace v době, kdy nebyla plátce dph. Teď po roce se stal plátcem a vybavení prodává. Má fakturovat s dph nebo bez.

    Děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 6. 10. 2008 11:36

      Hankča (neregistrovaný) 193.86.121.---

      Re: prodej vybavení
      Já jsem pro s DPH.
      Měla (FO) možnost si DPH uplatnit při registraci. To, že tak neučinila je její problém, není to povinnost ale možnost.
      Odvádět DPH naopak povinnost je.
      Třeba bude mít někdo jiný nozor?

    • 6. 10. 2008 14:18

      katka (neregistrovaný) 213.29.248.---

      Re: prodej vybavení
      Děkuji moc za odpověď... A platí to, i když vybavení nakoupil od neplátce, takže si dph neuplatnil? Musí tedy fakturovat s dph?

    • 6. 10. 2008 17:40

      ZdenaR (neregistrovaný) 78.102.194.---

      Re: prodej vybavení
      Pokud bude prodávat z OM, pak uskutečnil zdanitelné plnění a prodává tedy s DPH bez ohledu na to, zda uplatnil daň na vstupu, či nikoliv. Ale možná vybavení už před časem vyřadil z OM do osobního užívání. Při této příležitosti nebyl povinen odvést DPH, neboť neuplatnil na vstupu - viz § 13/5 ZDPH. Nu a nyní prodává svůj osobní majetek - neuskutečňuje zdanitelné plnění. Prodej podléhá dani z příjmů podle § 10 ZDP. Navíc mu příjme z prodeje vybavení nebude vstupovat do vyměřovacích základů pro odvod SP a ZP.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).