Hlavní navigace

Služba poskytnutá do EU

  • (neregistrovaný) 83.208.231.---

    6. 10. 2008 14:19

    Poskytujeme služby typu, opracování výrobku, který je majetkem zadavatele z EU a poté mu ho vracíme. Nebo projektové práce. Jak je to s DPH? Jsme s.r.o., vedeme U.
    Děkuji VCH

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 6. 10. 2008 17:05

      anonym (neregistrovaný) 85.132.220.---

      Re: Služba poskytnutá do EU
      1) opracování výrobku a vrácení do EU:
      - plátci - fakturujete bez DPH (§ 10 odst. 5)
      - neplátci - fakturujete s DPH (§ 10 odst. 4)
      2) projektové práce, pokud se vztahují k nemovitosti:
      - nemovitost v ČR - fakturujete s DPH (§ 10 odst. 1)
      - nemovitost v jiném čl. státě:
      - pro plátce - bez DPH
      - pro neplátce - bez DPH (musí se příjemce zaregistrovat)
      - pro občana - musíte se vy zaregistrovat ve státě, kde se
      nemovitost nachází a tam odvést DPH
      3) projektové práce nesouvisející s nemovitostí:
      - plátci - fakturujete bez DPH (§ 10 odst. 6)
      - neplátci - fakturujete s DPH (§ 9)

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).