Hlavní navigace

Pořízení zboží z Polska

 • (neregistrovaný)

  6. 10. 2008 15:07

  Dobrý den, potřebuji radu, nakupuji květiy od polského dodavatele, faktury vystavuje ve zlotých včetně daně a na příjmovém dokladu jsou uvedeny zloté a pod tím přepočet na české koruny-dodavatel je plátce DPH, vedu DE v programu účto, již jsem si na webu ÚČTA našla jak fakturu zaevidovat v peněžním deníku, aby se objevilo i v přiznání DPH - jen nevím, zda se v mém případě jedná o daň s plným nárokem. kráceným nárokem nebo bez nároku... Děkuji za rady

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 6. 10. 2008 17:10

   anonym (neregistrovaný) 85.132.220.---

   Re: Pořízení zboží z Polska
   Pokud jste plátce a květiny přepravíte z Polska do ČR, pak máte poskytnout prodejci své DIČ a on vám musí prodat bez polské DPH. Vy si sama musíte v ČR přidanit a zároveň, pokud máte nárok na odpočet DPH(zřejmě ano, pokud prodáváte vč. DPH), si uplatníte na vstupu.
   Polskou daň si nemůžete v ČR uplatnit na vstupu!!!

  • 6. 10. 2008 17:15

   Lenka B. (neregistrovaný) 83.208.204.---

   Re: Pořízení zboží z Polska
   Dobrý den,
   pokud pořizujete zboží o plátce registrovaného v Eu, jste povinna zboží dodanit a následně pokud použitete květiny k plnění s plným či kráceným nárokem na odpočet máte nárok na odpočet. Nechápu proč vám fakturu vystavil s polskou DPH, měla jste mu dát své DIČ, a dostat fa bez DPH. Polský podnikatel má toto plnění osvobozeno s nárokem na odpočet.
   Pokud tam máte DIĆ tak dodaníte z ceny bez DIČ po přepočtu na Kč a můžete si zažádat u polského FÚ o vrácení polskou DPH.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).