Hlavní navigace

Nová provozovna - rychlé dotazy/odpovědi

  • (neregistrovaný) 90.177.158.---

    6. 10. 2008 16:29

    Dobrý den,

    naše s.r.o. se sídlem v Brně hodlá otevřít provozovnu v Olomouci. Je mi jasné, že musíme provozovnu nahlásit na Živn.úřad dle sídla.
    1) Až bude zapsána, je nutné ji ohlásit na FÚ? Na který? Dle sídla s.r.o. nebo dle provozovny?
    2) Na obch.rejstřík se změna hlásí také ?
    3) Je nutné provozovnu vést v účetnictví nějak odděleně ?
    4) Je nutné případné daňové povinosti řešit s FÚ dle místa provozovny nebo lze daňové povinnosti (odvody, přiznání...) plnit stále dle sídla společnosti a k němu příslušnému FÚ bez ohledu na to, zda provozovnu vedeme či nevedeme účetně odděleně?

    Předem děkuji za trpělivost a shovívavost odpovídajících
    Richard

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 7. 10. 2008 7:11

      Míša (neregistrovaný) 83.240.30.---

      Re: Nová provozovna - rychlé dotazy/odpo
      ad 1) ano je nutné zřízení stálé provozovny nahlásit na FÚ a to dle sídla právnické osoby dle §33 zákona o správě daní a poplatků
      ad2) tam bych to nehlásila
      ad3) kvůli prokázání určitých nákladů a souvislosti tržeb s náklady by to asi bylo vhodné. Účtovat to třeba jako jiné středisko
      ad4) přiznání související s právnickou osobou budete podávat na finanční úřad místě příslušný dle sídla firmy. Akorát pokud byste měli na provozovně zaměstnance nevím jestli by vám nevznikla plátcova pokladna, ale to se chce ještě podívat.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).