Hlavní navigace

Nedodržení termínu zhotovení díla...

• (neregistrovaný) 217.115.254.---

6. 10. 2008 16:54

Dobrý den, objednali jsme si zhotovení, montáž a zednické zapravení oken. Dodavatelská firma však stále posouvala montážní termín až to dospělo k tomu že dílo mi chtějí předat 35 dnů po termínu dokončení. Ve smlouvě o dílo jsem podepsal smluvní pokutu ve výši 0,05 % za každý den prodlení. Jenomže mě vznikla škoda daleko vyšší díky tomu že o těch 35 dnů jsem musel prodloužit dobu pronájmu lešení a tohle prodloužení mne stálo cca 1/5 ceny díla. Dá se nějakým způsobem od nich vymoci tato částka? Smějí se mi do očí s tím že těch 0,05% mi klidně dají... Děkuji

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 7. 10. 2008 7:14

Míša (neregistrovaný) 83.240.30.---

Re: Nedodržení termínu zhotovení díla...
      O podobném problému běžel o víkendu nějaký pořad s tím, že tam bylo uvedeno, že zákazník má právo si nechat tu práci udělat jinou firmou a po té původní chtít zaplacení, ale to by bylo spíš na právníka celá tato kauza, protože si dokážu představit jak se bude ta původní firma chovat a nebude chtít nic zaplatit. Takže pokud jde o dost peněz a ne jedno okno tak bych vyhledala právníka. Já jsem tak v jiné záležitosti učinila a vyplatilo se to.

• 7. 10. 2008 7:37

Míša (neregistrovaný) 83.240.30.---

Re: Nedodržení termínu zhotovení díla...
      Pokud jste měl sepsanou smlouvu o dílu na Vaši zakázku. Zkuste se podívat na § 638 - §639 a další občanského zákoníku. Tam je řešena vaše situace, ale opravdu si myslím, že to bude chtít právníka na sepsání.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).