Hlavní navigace

Srážková daň nebo záloha

 • (neregistrovaný)

  7. 10. 2008 7:36

  Prosím o radu. Zaměstnanec ukončil prac. poměr v průběhu září a odpracoval 8 směn. Měl podepsané prohlášení. Výdělek má 4500,- Kč hrubého. Počítač si s tím neví rady , protože jsem mu zadála bez zam. bez prohlášení. Zaměstnanec ihned nastoupil do nové práce, alespoň to tvrdil a já bych neměla tak jistotu, že mu nedá nový zaměstnavatel slevu. Nevím zda mám mu srazit zálohovou daň nebo srážkouvou, i když je jedna sazba, ale dva účty FÚ.
  Díky.

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 7. 10. 2008 7:40

   Míša (neregistrovaný) 83.240.30.---

   Re: srážková daň nebo záloha
   Vzhledem k tomu, že pracovník podepsal prohlášení tak bych mu udělala zálohu a na potvrzení o zdanitelných příjmech uvedete počet měsíců zúčtování 1.-9..

  • 7. 10. 2008 8:55

   xy5 (neregistrovaný) 195.47.3.---

   Re: srážková daň nebo záloha
   píšete, že měl podepsané prohlášení, ale zároveň píšete, že jste mu zadala bez podepsaného prohlášení
   musíte si tedy (podle skutečnosti) vybrat, co platí - buď má podepsané, bude zálohová daň, pokud nemá podepsané, potom bude srážková daň z tohoto příjmu (tento příjem by se potom neobjevil na Potvrzení o zdan. příjmech pro RZ)
   to, že nastoupí zam-ec v průběhu měsíce do nového zaměstnání, neznamená, že u Vás nebo u dalšího nemůže podepsat toto prohlášení
   pokud na sebe navazují zaměstnání, potom může podepsat u Vás i u nového zam-tele, ale jen u jednoho (většinou toho původního) může mít v tom měsíci slevy na dani, pokud by se zaměstnání překrývala, potom může mít podepsané jen u jednoho (u toho původního) a u nového by podepsal daň.prohl. až od dalšího měsíce

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).