Hlavní navigace

OSVČ a kapesné při prac.cestě

  • (neregistrovaný) 88.101.7.---

    7. 10. 2008 7:43

    Dobrý den, prosím o radu zkušenější.
    Jsme FO , která se zabývá mezinárodní autobusovou dopravou.Řidičům zaměstnacům vyplácíme kromě zahr.stravného také kapesné 40%. Někdy se stane, že jede za hranice i majitel firmy, tedy OSVČ a chce, abych i jemu vyplácela kapesné. Má na něj nárok? Když čtu zákoník práce , tak se tam píše pouze o zaměstnancích a to on není. A stravné mu vyplácím až nad 12 hod strávených v zahraničí, je to tak správně nebo mám dobu strávenou mimo firmu sčítat, tedy třeba 4 hod na území ČR a 8 hod v zahr. už má nárok na stravné i on?
    Děkuji všem za radu nevím, kde to už mám hledat.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 7. 10. 2008 13:04

      anonym (neregistrovaný) 85.132.220.---

      Re: OSVČ a kapesné při prac.cestě
      OSVČ jsou limitovány v § 24 odst. 2 písm. k) = do limitu pro zaměstnance dle § 6 odst. 7 písm. a).
      K § 24 odst. 2 písm. k) bod 2 = OSVČ při tuzemské prac. cestě - nárok až nad 12 hod.. U zahraničních cest stejně jako zaměstnanci včetně nároku na kapesné.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).