Hlavní navigace

Přivýdělek při rodičovském příspěvku

 • (neregistrovaný)

  7. 10. 2008 8:00

  Máme zaměstnankyni, která čerpá neplacené volno po RD do čtyř let věku dítěte (čtyři mu budou v 3.prosince). Můžeme ji zaměstnat na DPČ nebo druhý pracovní poměr do toho 3.12.? (4.12. by nastoupila na své původní místo.) Jsou ty podmínky stejné jako při přivýdělku při čerpání RD?

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 7. 10. 2008 9:13

   Martina (neregistrovaný) 193.85.21.---

   Re: Přivýdělek při rodičovském příspěvku
   Zkusím si odpovědět sama (mezitím jsem něco nastudovala) a prosím jen o posouzení, zda je to tak správně.
   Tím, že už vlastně čerpá neplacené volno, a ne rodičovskou dovolenou, tak stačí udělat změnu pracovní smlouvy - zkrácená pracovní doba na 4 hod denně. Rodičovský příspěvek bude pobírat dál, protože splní podmínky pro jeho pobírání.

  • 7. 10. 2008 9:36

   beta (neregistrovaný) 82.142.65.---

   Re: Přivýdělek při rodičovském příspěvku
   nastudovala jste si to dobře :) malinko doplním: I kdyby byla na rodičovské dovolené, může pracovat a klidně i na plný úvazek, podmínkou pro to, aby o rodičovský příspěvek nepřišla je to, že zajistí péči o dítě jinou zletilou osobou nebo dle věku 5kal/měsíc či 4 hod/denně do předškolního zařízení. Příjem při RD se nesleduje pro účely přiznání či ztráty nároku rodičovského příspěvku. Tím, že vaše z-kyně pobírá rodič.příspěvek, je osobou, za kterou je plátcem pojistného stát (měla byste mít doloženo) a zdravotní pojištění jí tím pádem srážíte jen z dosaženého příjmu, nesrážíte z MM. Pro ohlašování na ZP se také nic nemění, máte ji stále přihlášenou kodem "M", pokud bez přerušení trvá podmínka statutu osoby, za kterou je plátcem pojistného stát.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).