Hlavní navigace

Dar-norebook ZŠ

  • (neregistrovaný) 213.211.34.---

    7. 10. 2008 8:01

    Chceme darovat ZŠ notebook,který jsme pořídili loni v ceně 42000+19%DPH(odpis rovnoměrný),zůstat.cena je 22050Kč.Jakou cenu udat v ocenění a jak s DPH?

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 7. 10. 2008 12:44

      anonym (neregistrovaný) 85.132.220.---

      Re: Dar-norebook ZŠ
      Cena by měla být stanovena dle zákona č. 151/1997 Sb. o oceňování majetku. Tato cena je vždy s DPH. DPH se pak vypočte "shora".

    • 7. 10. 2008 13:32

      seda (neregistrovaný) 213.211.34.---

      Re: Dar-norebook ZŠ
      Jedná se o cenu obvyklou?Např. za jakou by ji odkoupili v bazaru?nebo mohu nechat cenu zůstatkovou?

    • 7. 10. 2008 16:20

      anonym (neregistrovaný) 85.132.220.---

      Re: Dar-norebook ZŠ
      Nechala bych si ocenit znalcem a to již proto, že jistě budete chtít i uplatnit jako odečitatelnou položku od základu daně. Co se týká DPH, ta podléhá úpravě dle § 78 ZDPH. ZC bude nedaňovým nákladem.

    • 9. 10. 2008 19:57

      anonym (neregistrovaný) 85.132.220.---

      Re: Dar-norebook ZŠ
      Omlouvám se a opravuji svou původní odpověď: V pokynu D-300 je k § 20 uvedeno, že hodnotou daru je zůstatková cena. Takže žádné ocenění v tomto případě nebudete potřebovat. Odpověď týkající se DPH platí.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).