Hlavní navigace

Lékařská prohlídka při změně funkce

  • (neregistrovaný) 80.82.144.---

    7. 10. 2008 9:06

    je nutná nová vstupní lékařská prohlídka (nebo jiný druh lékařské prohlídky) při změně funkce (dříve mistr - nyní technolog) u stejného zaměstnavatele. Pokud ano, na zíkladě kterého právního předpisu je toto stanoveno?

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 7. 10. 2008 13:31

      Zdeněk (neregistrovaný) 77.104.252.---

      Re: lékařská prohlídka při změně funkce
      Dobrý den, úvodem použiju citaci ustanovení zákoníku práce (zákon č. 262/2006 Sb.): "§ 103 Zaměstnavatel je povinen nepřipustit, aby zaměstnanec práce, jejichž náročnost by neodpovídala jeho schopnostem a zdravotní způsobilosti." ... Je tedy na zaměstnavateli, zda pošle zaměstnance na zdravotní prohlídku, aby smluvní lékař posoudil, zda je "zdravotně" způsobilý pro výkon nové práce.
      Já bych doporučil u každého převedení na novou práci, aby byl tento človíček poslán ke smluvnímu lékaři závodní preventivní péče.
      Snad Vám to postačuje.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).