Hlavní navigace

Přefakturace na Slovensko a DPH

  • (neregistrovaný) 62.209.192.---

    7. 10. 2008 14:11

    Zajistili jsme pro našeho slov. partnera firemní reklamní akci (večírek pro prodejce včetně rautu), která se konala na Slovensku. Tuto akci zajištoval český dodavatel, který nám službu také vyfakturoval včetně DPH. DPH na vstupu neuplatníme a celou částku přefakturujeme našemu partnerovi na Slovensko s tím, že se jedná o službu podle § 10, odst. 6 b, nebo snad odst. § 10 4 a?
    Prosím poraďte, co s tím.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 8. 10. 2008 9:00

      Barbara (neregistrovaný) 80.188.29.---

      Re: Přefakturace na Slovensko a DPH
      Jakou daň použil na faktuře český plátce - slovenskou nebo českou? Pokud by se totiž jednalo o službu s místem plnění dle 10/4 -Místo plnění SR - pro plátce z ČR - musela by být faktura zatížena slovenskou daní. Jelikož je místo plnění v SR při následné fakturaci slovenskému plátci fakturujete bez daně.

      Pokud by se jednalo o reklamní službu dle 10/6, je místem plnění místo, kde má osoba které je služba poskytnuta sídlo atd. takže tady bych neviděla problém. Jen by mně ještě zajímalo, jestliže na faktuře byla česká daň proč si je nechcete uplatnit?

    • 8. 10. 2008 9:33

      Jaroslava (neregistrovaný) 62.209.192.---

      Re: Přefakturace na Slovensko a DPH
      Děkuji za Vaši reakci. Faktura byla vystavena s českou DPH.
      Jedná se sice o reklamní akci, ale převážnou část nákladů tvoří
      částka za občerstvení a dále za vystoupení jakéhosi umělce.
      Tak si nejsem jistá, kam tuto službu zařadit.
      Myslíte, že by bylo možné si DPH na vstupu uplatnit?
      Moc děkuji.

    • 8. 10. 2008 10:13

      Barbara (neregistrovaný) 80.188.29.---

      Re: Přefakturace na Slovensko a DPH
      No, jak jsem již uvedla výše, pokud tuto akci nelze zařadit do 10/6 jako reklamu a jedná se o nějakou kulturní službu dle 10/4a, je místo plnění na Slovensku. Česká firma, která Vám tuto službu poskytla, neměla důvod uvádět na faktuře českou daň, protože místo plnění je na Slovensku. Měli by se tam registrovat k dani a vystavit Vám doklad se slovenským DPH.
      Pokud se tomu chcete vyhnout (pochybuji že Váš dodavatel bude nadšen z registrace v SR) zkuste to nějak napasovat na tu reklamu (pomocí nějaké vhodně formulované smlouvy atd).
      Jestli to byl reklamní večírek pro dodavatele tak by to snad šlo.
      Odpočtem daně na vstupu viz. §72/2c - podle mého názoru, pokud by se jednalo o reklamu tak nárok na odpočet máte - ale raději si to ještě ověřte. :-)

    • 8. 10. 2008 11:07

      Jaroslava (neregistrovaný) 62.209.192.---

      Re: Přefakturace na Slovensko a DPH
      Děkuji

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).