Hlavní navigace

Snížená sazba DPH - sociální bydlení

  • (neregistrovaný) 213.235.102.---

    7. 10. 2008 15:01

    Vyrábíme okna+dveře,podlahy pro bytové účely, fakturujeme s 9 procenty,prosím jak má vypadat příloha či prohlášení k danového dokladu od oběratele,že se jedná o zboží pro účely bydlení?

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 7. 10. 2008 16:33

      anonym (neregistrovaný) 85.132.220.---

      Re: Snížená sazba DPH - sociální bydlení
      Pokud jenom vyrábíte a nedodáváte včetně montáže, pak musíte uplatnit 19 % DPH. Nejde o zabudování do stavby, ale o prodej výrobků. Pokud se jedná o dodání včetně montáže, pak si potřebuje zajistit důkazní materiál, aby jste u stávající stavby prokázali, že jde o dům určený pro bydlení (§ 48) a u novostaveb ještě, že se jedná o sociální bydlení (§ 48a). Může to být fotokopie projektové dokumentace, výpisem z KN.....

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).