Hlavní navigace

Účtování občanského sdružení v roce 2008

  • (neregistrovaný) 85.70.106.---

    7. 10. 2008 15:11

    Založil jsem občanské sdružení v roce 2008. Jaké musím vést účetnictví? Podvojné nebo daňovou evidenci? Děkuji za odpověď

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 7. 10. 2008 15:18

      Pavel (neregistrovaný) 80.188.72.---

      Re: Účtování občanského sdružení v roce
      Podle § 38a ZoÚ jednoduché i podvojné.

      Hezký den!

    • 7. 10. 2008 15:31

      David (neregistrovaný) 85.70.106.---

      Re: Účtování občanského sdružení v roce
      Pak tedy nechápu proč se v diskusi píše následujicí....

      O.s. jsou právnické osoby, tj. podléhají zákonu o
      >>účetnictví a musíte tedy vést účetnictví podvojné.
      >>Jednoduché účetnictví vést také nemůžete, protože
      >>jste
      >>vznikli v roce 2007 (JÚ mohou vést o.s. vzniklá do
      >>konce roku 2004).

      Kdo má tedy pravdu??? Můžu v r. 2008 u občanského sdružení založeném v tomtéž roce vést daňovou evidenci nebo musím už jen podvojně...

    • 7. 10. 2008 21:02

      Pavel (neregistrovaný) 78.102.208.---

      Re: Účtování občanského sdružení v roce
      Pravdu mám já, to můžete brát jako výchozí pozici. :-))

      Dával jsem odkaz na příslušné ustanovení ZoÚ. Četl jste ho? Potom tedy není problém.

      Chyba může být v tom, že citujete ze staršího příspěvku nebo příspěvku autora, který nečetl ZoÚ pro rok 2008.

      A nevedl by jste daňovou evidenci ale jednoduché účetnictví podle předpisů zrušených k 31.12.2003.

      Hezký den!

    • 8. 10. 2008 8:41

      Katka S. (neregistrovaný) 213.220.216.---

      Re: Účtování občanského sdružení v roce
      Dobrý den,
      připojuji se k diskuzi. David citoval moje věty, které ale dávaly odpověď na situaci, jestli o.s., které vzniklo v r. 2007, má vést v roce 2007 daňovou evidenci či podvojko. A já jsem odpovídala v souladu se zákonem, jak se mají chovat v roce 2007, nikoliv 2008. Davide, pro rok 2008 souhlasím s Pavlem!!! Sice je §38a postaven na tom, že máte mít příjmy za minulý rok 3mil Kč, a pak musíte vést podvojko, ale na školení mi bylo potvrzeno, že ta o.s., která vznikají letos, si mohou vybrat, buď podvojko, nebo jednoduché účto dle pravidel platných do 31.12.2003.

    • 8. 10. 2008 8:57

      David (neregistrovaný) 85.70.106.---

      Re: Účtování občanského sdružení v roce
      Zdravím, a omlouvám se že jsem nevěřil. Děkuju za odpovědi. Teď už tomu rozumím. :-) ať se daří

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).