Hlavní navigace

Výpověď ve zkušební době

  • (neregistrovaný) 79.127.236.---

    7. 10. 2008 15:53

    Dobrý den, jak je to s výpovědí ve zkušební době? V zákoně se píše, že se podává zpravidla 3 dny před ukončením pracovního poměru. Je to závazné, nebo jen doporučující? Díky.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 7. 10. 2008 16:38

      pája (neregistrovaný) 81.19.43.---

      Re: Výpověď ve zkušební době
      Nejde o výpověď,ale o zrušení PP ve zk.době, a to jak ze strany zam-ce nebo i zaměstnavatele, bez udání důvodů, upravuje § 66 ZP.
      ze strany zaměstnance lze zrušit jakýmkoliv způsobem, i ústně, ze dne na den, ze strany zam-tele sice rovněž, ale měl by ve vlastním zájmu dodržet písemnou formu a 3 dny předem, i když nedodržení neznamená neplatnost tohot pracovněprávního úkonu, PP skončí i při nedodržení.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).