Hlavní navigace

Zrušení pracovního místa

• (neregistrovaný) 213.192.60.---

7. 10. 2008 19:42

Dobrý den,
    v 2/09 bude mímu synovi 3 roky jsem na rod. dovolené. Dnes jsem zaměstnavatele upozornila že bych se od 1.11.2008 ráda vrátila do zaměstnání. V pracovní smlouvě mám uvedenou pozici logistik. Zdělil mi že pracovní pozice byla zrušena a že budu převedena na odpovídající pozici - co to znamená např a jde to. V současné době je v této firmě 10 skladníků a jeden vedoucí skladu. Neměla bych tedy mít nárok na ukončení pracovního poměru z důvodu výše uvených. Může mi změnit výši mzdy uvedenou ve smlouvě. Po tomto jednání nemám náladu v této firmě zůstávat. Mám nárok na výp. dobu a odstupné. Co budu dělat v době výp. doby když nemám pozici. Odmítá se mnou komunikovat je nějaká možnost jak ho donutit k rozhovoru.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 7. 10. 2008 22:00

Jiřka (neregistrovaný) 88.101.130.---

Re: zrušení pracovního místa
      Nejprve musím říci, že zaměstnavatel není povinen umožnit Vám vrácení do práce dřív, než uplyne doba rodičovské dovolené, o jakou jste požádala. Pokud jste v žádosti neupřesnila délku, má se za to, že jste na rodičovské chtěla být do 3 let, což bude až v únoru 09. Po rodičovské dovolené Vám má přidělovat takový druh práce, jaký máte uvedený v pracovní smlouvě. Pokud máte v prac. smlouvě druh práce "logistik", máte dělat práci logistika. Jiný druh práce Vám může dát jen s Vaším souhlasem (to by se pak sepsal dotatek ke smlouvě s uvedenou změnou). Pokud byste se stala nadbytečnou, tak se buď s Vámi na ukončení může dohodnout bez uvedení důvodů (tzn. bez odstupného) nebo s uvedením důvodu (nadbytečnost - tzn. s odstupným) nebo by Vám dal výpověď (tzn. s výpovědní lhůtou 2 měsíce a s odstupným). Záleží na něm, zda pro Vás bude mít práci dle pracovní smlouvy. Pokud máte ve smlouvě smluvenou výši mzdy, pak tato platí. Pokud ji ve smlouvě smluvenou nemáte a je pouze vydán mzdový výměr od zaměstnavatele, pak ten může změnit.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).