Hlavní navigace

Přepočet denním kurzem

  • (neregistrovaný) 85.207.236.---

    8. 10. 2008 8:54

    Dobrý den, prosím o radu... Slovenská firma má u nás Komisní sklad.... jednou měsíčně na základě našich podkladů vystaví Daň. doklad v Eurech za spotřebovaná ložiska. Používáme denní kurz ČNB pro přepočet. Do teď to dělám tak, že přepočítávám kurzem k datu přijetí faktury. Např. Datum vystavení je 31.9.2008 ale mě se dostane do ruky 3.10. tedy dám razítko přijetí a podle toho taky použiji kurz, tedy ke dni 3.10. Teď jsem se dočetla, že bych měla používat pro přepočet kurz ke dni UZP. Měla bych tedy používat kurz ke dni 31.9.? A co když jde o klasické dodání zboží? Mám také používat datum uvedené na dokladu? Nebo mohu používat datum podle přijetí. Děkuji předem za názory...

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 8. 10. 2008 12:39

      anonym (neregistrovaný) 85.132.220.---

      Re: Přepočet denním kurzem
      Při pořízení zboží z EU je dnem uskutečnění zd. plnění den vystavení FA a nikoliv den dodání zboží. Pokud není DD vystaven, pak 15. den následujícího měsíce po měsíci, kdy bylo zboží dodáno. Ve vašem případě byla FA vystavena (31.9. neexistuje) zřejmě 30.9.2008, pak DUZP je 30.9.2008 a nikoli den dodání zboží nebo den přijetí FA. Najdete v § 25.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).