Hlavní navigace

Souběžný pracovní poměr

• (neregistrovaný) 88.101.25.---

8. 10. 2008 10:31

Dobrý den, prosím vás o radu.
    Přijali jsme nového zaměstnance od 17.9., neměl ještě ukončený pracovní poměr u firmy, kde pracoval na HPP(dal tam výpověď,zaměstnavatel mu ji nakonec potvrdil k 16.9.,ale to jsem nevěděla a udělala jsem přihlášku na OSSZ a ZP a smlouvu na souběžný pracovní poměr se zkráceným úvazkem 30 h týdně, než mu dají zápočtový list, pak mu udělám dodatek smlovy na hlavní pracovní poměr na plný úvazek?
    Nevím od jakého data mu udělat novou smlouvu, když nemám zápočťák v ruce, aby nebyl problém na OSSZ. Zpětně to asi nejde, mám to udělat až od 1.10. nebo zpětně opravit smlouvu?
    Nějak jsem se do toho zamotala. Prosím někoho jestli mi poradí?

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 8. 10. 2008 11:06

JiřinaH. (neregistrovaný) 85.119.90.---

Re: souběžný pracovní poměr
      Jestli jsem dobře pochopila, skončil tam pr.pom. dohodou
      16.9. A u vás nastoupil 17.9. Při skončení jsou povinni mu vysttavit zápočťák, takže by Vám ho měl honem dát. Přihlášku na sociálku můžete pak klidně opravit v bodech úvazku a vést ho rovnou
      jako hlavní pr.pom., když souběžně už jiný nemá.
      Smlouva na " asouběžný a hlavní " vypadá stejně.

• 8. 10. 2008 13:43

jaja (neregistrovaný) 88.101.25.---

moc děkuji za odpověď,,
      on tam ale neskončil dohodou, dal výpověď ve zkušební době, nechtěli ho pustit a teď dělají drahoty se zápočťákem. Znám datum výpovědi,kterou psal sám, dali mu na ni razítko, podpis zaměstnavatele tam není, čekám jestli ho taky ukončí k tomu 16. nebo ne. Zatím ho mám přihlášeného souběžně. Zpětně od 17.9. už ho asi přihlásit na hlavní pr.poměr nemůžu že? poradíte mi co s tím?

• 8. 10. 2008 14:50

Nechala bych ho jak j,e ale musí přinést od toho "hlavního", že tam má odvod alespoň z minim.VZ.Až budete mít zápočťák v ruce,pak teprve můžete něco dělat. (jen změna úvazku, podepsat prohlášení).

• 8. 10. 2008 14:56

Jiřka (neregistrovaný) 88.101.130.---

Ve zkušební době určitě nedal výpověď (při výpovědi běží výpovědní době), ale pracovní poměr zrušil nějakým dnem. Pokud jim 16. 9. řekl že končí a 17.9. už nepřišel, tak mu museli ukončit prac. poměr 16.9. (jeho oznámení o zrušení poměru prostě musí akceptovat). A pokud k Vám nastoupil a začal u Vás pracovat 17.9., no tak má mít prac. poměr od 17.9. Za pozdní přihlášení Vám sociálka může dát nějakou menší pokutu, ale většinou to tolerují. Pokud s ním nechcete sepisovat prac. smlouvu se zpětným datem a opožděně ho přihlašovat na sociálce a ZP, domluvte se s ním, že na ten zbytek září sepíšete dohodu o provedení práce. Zdravotní pojištění doplácet nemusí, akorát mu bude těch 14 dní chybět do odpracované doby na důchod. A pracovní smlouvu sepište jako od 1.10.

• 8. 10. 2008 15:18

Jiřko, díky za opravu, jaksi jsem přehlédla, že se jednalo o zkušební dobu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).