Hlavní navigace

Fakturace

  • (neregistrovaný) 147.32.111.---

    8. 10. 2008 10:57

    Dobrý den
    Od příštího roku bych měl spravovat e-shop jednomu svému známému. S tím, že by mně odměňoval na základě dosaženého obratu v daném e-shopu. Předpokládám, že by se odměna pohybovala od 2.000kč až do 20.000kč. Mohly by jste mně poradit co mam uvádět ve faktuře v kolonce "Fakturujeme vám:".

    Předpokládám, že stačí napsat např. jen
    "Fakturujeme vám: Poradenskou a konzultační činnost za měsíc leden , cena: 5000kč".?

    Jsem registrován v živnostenském rejstříku, kde jako předmět podnikání mám volnou živnost:"Výroba,obchod a služby neuveden v přílohách 1 až 3 ž.z.", nejsem plátce DPH ,živnost mam jako vedlejší činnost.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 8. 10. 2008 15:39

      pája (neregistrovaný) 81.19.43.---

      Re: fakturace
      >Dobrý den
      >Od příštího roku bych měl spravovat e-shop jednomu
      >svému známému. S tím, že by mně odměňoval na základě
      >dosaženého obratu v daném e-shopu. Předpokládám, že by se
      >odměna pohybovala od 2.000kč až do 20.000kč. Mohly by
      >jste mně poradit co mam uvádět ve faktuře v kolonce
      >"Fakturujeme vám:".
      >
      >Předpokládám, že stačí napsat např. jen
      >"Fakturujeme vám: Poradenskou a konzultační činnost za
      >měsíc leden , cena: 5000kč".?

      doplnit rok a lze i odkaz na uzavřenou smlouvu, alespoň předpokládám, že uzavřete smlouvu o poskytování služeb dle obch.zákoníku, nejlépe dle § 269/2. Dále nezapomeňte na FA uvádět č.živ.rejstříku, od kterým jste registrován na ŽÚ, to je zákonná plovinnost-viz § 13a obch.zákoníku.
      >
      >Jsem registrován v živnostenském rejstříku, kde jako
      >předmět podnikání mám volnou živnost:"Výroba,obchod a
      >služby neuveden v přílohách 1 až 3 ž.z.", nejsem plátce
      >DPH ,živnost mam jako vedlejší činnost.

    • 8. 10. 2008 19:04

      živnostník (neregistrovaný) 147.32.111.---

      Re: fakturace
      Děkuji moc za odpověď.

      Jsem živnostník tj. fyzická osoba.
      Ne žádnou smouvu jsme zatím nepodepsali a předpokládám,že ani nebudeme. Všechny náležitodti faktury mam snad v pořádku(díky spostě fee šablon,ktere se dají najít na internetu).
      Jde o to abych vhodnou formulaci a neměl nějaké zbytečné problémy při kontrole FÚ.

      Takže pokud tomu správně rozumím tak
      "Fakturujeme vám: Poradenskou a konzultační činnost za
      měsíc leden 2009 , cena: 10000kč".?
      (bez toho aniž bych odkazoval na nějakou smlouvu )
      je v pořádku a FÚ nemůže nic namítat.


      >>Dobrý den
      >>Od příštího roku bych měl spravovat e-shop jednomu
      >>svému známému. S tím, že by mně odměňoval na základě
      >>dosaženého obratu v daném e-shopu. Předpokládám, že by
      >>se
      >>odměna pohybovala od 2.000kč až do 20.000kč. Mohly
      >>by
      >>jste mně poradit co mam uvádět ve faktuře v kolonce
      >>"Fakturujeme vám:".
      >>
      >>Předpokládám, že stačí napsat např. jen
      >>"Fakturujeme vám: Poradenskou a konzultační činnost
      >>za
      >>měsíc leden , cena: 5000kč".?
      >
      >doplnit rok a lze i odkaz na uzavřenou smlouvu,
      >alespoň předpokládám, že uzavřete smlouvu o poskytování
      >služeb dle obch.zákoníku, nejlépe dle § 269/2. Dále
      >nezapomeňte na FA uvádět č.živ.rejstříku, od kterým jste
      >registrován na ŽÚ, to je zákonná plovinnost-viz § 13a
      >obch.zákoníku.
      >>
      >>Jsem registrován v živnostenském rejstříku, kde jako
      >>předmět podnikání mám volnou živnost:"Výroba,obchod a
      >>služby neuveden v přílohách 1 až 3 ž.z.", nejsem
      >>plátce
      >>DPH ,živnost mam jako vedlejší činnost.

    • 9. 10. 2008 9:55

      pája (neregistrovaný) 81.19.43.---

      Re: fakturace
      >Děkuji moc za odpověď.
      >
      >Jsem živnostník tj. fyzická osoba.
      >Ne žádnou smouvu jsme zatím nepodepsali a
      >předpokládám,že ani nebudeme. Všechny náležitodti faktury mam snad
      >v pořádku(díky spostě fee šablon,ktere se dají najít
      >na internetu).
      >Jde o to abych vhodnou formulaci a neměl nějaké
      >zbytečné problémy při kontrole FÚ.
      >
      >Takže pokud tomu správně rozumím tak
      >"Fakturujeme vám: Poradenskou a konzultační činnost
      >za
      >měsíc leden 2009 , cena: 10000kč".?
      >(bez toho aniž bych odkazoval na nějakou smlouvu )
      >je v pořádku a FÚ nemůže nic namítat.

      To stačí bohatě, ale novu doporučuji uzavřít smlouvu o tétočinnosti,jde o právní jistotu obou účastníků, ale to je Vaše věcjak se dohodnete.
      >
      >
      >>>Dobrý den
      >>>Od příštího roku bych měl spravovat e-shop jednomu
      >>>svému známému. S tím, že by mně odměňoval na základě
      >>>dosaženého obratu v daném e-shopu. Předpokládám, že
      >>>by
      >>>se
      >>>odměna pohybovala od 2.000kč až do 20.000kč. Mohly
      >>>by
      >>>jste mně poradit co mam uvádět ve faktuře v kolonce
      >>>"Fakturujeme vám:".
      >>>
      >>>Předpokládám, že stačí napsat např. jen
      >>>"Fakturujeme vám: Poradenskou a konzultační činnost
      >>>za
      >>>měsíc leden , cena: 5000kč".?
      >>
      >>doplnit rok a lze i odkaz na uzavřenou smlouvu,
      >>alespoň předpokládám, že uzavřete smlouvu o
      >>poskytování
      >>služeb dle obch.zákoníku, nejlépe dle § 269/2. Dále
      >>nezapomeňte na FA uvádět č.živ.rejstříku, od kterým
      >>jste
      >>registrován na ŽÚ, to je zákonná plovinnost-viz § 13a
      >>obch.zákoníku.
      >>>
      >>>Jsem registrován v živnostenském rejstříku, kde jako
      >>>předmět podnikání mám volnou živnost:"Výroba,obchod a
      >>>služby neuveden v přílohách 1 až 3 ž.z.", nejsem
      >>>plátce
      >>>DPH ,živnost mam jako vedlejší činnost.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).