Hlavní navigace

1. přiznání k DPH

  • (neregistrovaný) 80.188.47.---

    8. 10. 2008 12:17

    Dobrý den,
    prosím o ujištění svého názoru:
    od 10/9 jsem čtvrtletní plátce DPH, do 25/10 budu podávat 1. přiznání. Mám nárok na odpočet DPH u majetku v obchodním majetku a zásob.
    1. dotaz:
    Majetek musí být - hmotný nad 40 tis. Kč a NHM nad 60 tis. Kč, zásoby - uplatním DPH pouze u těch, které mám ve stavu k 10/9.
    U auta, služeb, pohonných hmot, oprav OA - DPH uplatnit nemůžu.

    2.dotaz:
    Za rok 2007 jsem uplatňovala výdaje paušálem, jakou evidenci musím mít pro to (event. zpětně dodělat), abych mohla DPH uplatnit?

    Děkuju za odpovědi

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 8. 10. 2008 13:37

      anonym (neregistrovaný) 85.132.220.---

      Re: 1. přiznání k DPH
      DPH si uplatníte u majetku, t.j. jak u DHM , tak i u drobného dlouhodobého hmotného majetku, pokud máte takovou evidenci, pořízeného 12 měsíců před registrací od plátců! - § 74.
      U DHM při výpočtu DPH postupujete podle § 78.
      Samozřejmě to lze pouze u majetkum který máte ve stavu dle provedené inventarizaci ke dni registrace. U osobního auta, PHM a služeb pořízených před datem registrace si DPH uplanit nemůžete.
      To, že jste uplatňovala výdaje paušálem nemá na DPH žádný vliv, jelikož pro účely DPH jste povinni vždy vést evidenci majetku - § 100 odst. 2. Co je obchodním majetkem je uvedeno v § 4 odst. 3 písm. c).

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).