Hlavní navigace

Návštěva ze zahraničí-přefakturace

  • (neregistrovaný) 192.249.39.---

    8. 10. 2008 13:18

    Dobrý den, chci se zeptat, jak to bude s uplatněním DPH v následujícím případě: v našem závodě byla 26.9.návštěva ze sesterské společnosti z USA. Bylo zajištěno občerstvení a spoustu dalších služeb, na které nám nyní začaly chodit dodavatelské faktury. V normalním případě bychom si zřejmě DPH na vstupu neuplatňovali (nebo ano?), ale jak to bude v případě, že všechy náklady s návštěvou spojené budou přefakturovány na naší základnu do Francie? Můžeme si u těchto služeb uplatnit DPH a následně vystavit přefakturaci i s DPH? Jak bude tedy vypadat naše vystavená faktura?Jedná se o služby provedené pouze na území ČR.
    Děkuji předem za odpovědi.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 10. 10. 2008 23:47

      Barbara (neregistrovaný) 85.135.64.---

      Re: Návštěva ze zahraničí-přefakturace
      Záleží, jestli tuto fakturaci pojmete jako poskytnutí služby, nebo přefakturaci nákladů. Pokud jako poskytnutí služby, tak se domnívám, že místo plnění je v ČR (§9 - pokud se nenajdete někde v 10/6) a muselibyste fakturovat s ČR DPH. Já bych asi zvolila druhou variantu: pokud budete refakturovat jen skutečně vynaložené náklady (bez nějaké marže) tak je jednodušší si DPH na vstupu neuplatňovat, a celou částku přeúčtovat (§14/5e)

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).