Hlavní navigace

Odkup pohledávky

  • (neregistrovaný) 195.113.207.---

    8. 10. 2008 13:19

    Pokud s.r.o. (plátce DPH) odkoupí soukromou pohledávku od svého společníka (prodej osobního auta), hraje tam nějak roli DPH? Je v tom nějaký zádrhel?

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 8. 10. 2008 13:41

      anonym (neregistrovaný) 85.132.220.---

      Re: Odkup pohledávky
      Odkoupení pohledávky není zdanitelným plněním. Pokud by jste ovšem následně prodával cizí (tedy nakoupenou pohledávku a nikoliv vlastní), pak jde o zdanitelné plnění, ale toto plnění je od DPH svobozeno podle § 54 odst. 1 písm. u). V DaP k DPH by pak byl prodej této pohledávky uveden na ř. 530.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).