Hlavní navigace

Pořízení majetku a leasing

  • (neregistrovaný) 213.226.248.---

    8. 10. 2008 14:01

    Budeme kupovat stroj který je v 1.odpisové skupině na leasing. To tedy může být leasing na 3 roky? Akontaci rozpočítám na 3 roky a budu uplatňovat postupně. Jak se mi promítne zvýšený odpis o 10% za pořízení nového stroje? To se mě asi netýká, protože odpisy neuplatňuji ale dávám leasingové splátky o nákladů, mám pravdu?
    Myslím si dobře, že auto zařazené v 1a letos musím přepočítat a přeřadit do 2.odp.skupiny?

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 8. 10. 2008 17:06

      anonym (neregistrovaný) 85.132.220.---

      Re: Pořízení majetku a leasing
      1) Leasing na 3 roky - ano, je splněna podmínka doby nájmu hmotného movitého majetku v trvání nejméně minimální dobu odpisování uvedenou v § 30 odst. 1.
      2) Zvýšený odpis se vám nijak nepromítne. Odepisuje vlastník a to vy nejste. Vlastníkem je leasingová společnost.
      3) Auto zařazeno do 31.1.2007 do OS 1a je nutno v r. 2008 přeřadit do OS 2.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).