Hlavní navigace

Vypořádání spolupracujících osob a daně

  • (neregistrovaný) 88.103.185.---

    8. 10. 2008 14:03

    Manželé po rozvodu se dohodli o vypořádání majetku firmy, ve které byli spolupracujícími osobami. Jakým daním toto vypořádání podléhá? Rozdělili si nemovitosti a zásoby dle dohody. Prosím jaký paragraf v zákoně o daní z příjmu a DPH toto řeší? Děkuji.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 8. 10. 2008 15:27

      Věrča (neregistrovaný) 193.86.121.---

      Re: vypořádání spolupracujících osob a d
      Spolupracující osoby obecně řeší §13 zák o dani z příjmů
      Domnívám se, že sem nepatří rozdělení majetku a zásob a už vůbec ne DPH.
      Nebo jsou oba plátci DPH?
      Pokud se ovšem jedná o firmu (s.r.o.) kde byli oba společníky, pak se postupuje podle obchodního zákoníku.
      Snad vám někdo poradí konkrétněji.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).